عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر مدیریت یکپارچه در توسعه پایدار حوضه های رودخانه ای

قسمتی از متن پایان نامه :

راههای دسترسی به حوضه

راههای ارتباطی دسترسی به رودخانه و شاخه های آن  شبکه ای از راههای آسفالته و شوسه می باشد که دسترسی به اکثر بازه های رودخانه را امکان پذیر می نماید.برای دسترسی به رودخانه پسیخان و سرشاخه های مهم آن راههای مهم ارتباطی عبارتند از:

3-2-1- راه اصلی رشت- فومن

این جاده ارتباط حوضه را با مرکز استان(شهر رشت) و شهرهای اطراف مثل فومن، صومعه سراو ماسوله مستقر می کند. از طریق این جاده می توان به راههای درون این حوضه رسید.

3-2-2- جاده شفت سیاه مزگی

این جاده پس از انشعاب از جاده رشت- فومن به جیرده می رسد.در این محل یک پل آب نما بر روی رودخانه احداث شده که جاده از آن عبور می کند و تقریبا در امتداد رودخانه به سمت جنوب ادامه مسیر می دهد. در این امتداد پس از عبور از روستاههای نوده ، مرخال و … و طی حدود 2 کیلومتر به شهر شفت می رسد و در ادامه به سمت جنوب پس از عبور از روستاههای اعتماد وندان، احمد سرگوراب، نصیرمحله، سفیدمزگی، لپوندان، علی سرا و سیاه مزکی تا روستای خرم کش ادامه می یابد. پس از روستای خرم کش که در قسمت کوهستانی حوضه واقع می باشد راه خاکی به سمت کوهستان ادامه می یابد. از طریق این جاده دسترسی به رودخانه پسیخان از پل جیرده تا پل صیقل کومه و شاخه سیاه مزگی امکان پذیر می باشد.

3-2-3- جاده شفت امامزاده ابراهیم(ع)

این جاده در 5 کیلومتری جنوب شفت از جاده سیاه مزگی به سمت شرق و برای دسترسی به روستای چوبر(مرکز دهستان چوبر) جدا شده، با عبور از روستا و به موازات آن تا روستای بابارکاب ادامه می یابد. این جاده راه دسترسی به شاخه چوبر می باشد.

3-2-4- جاده شفت چناران

این جاده در محل روستای جیرده به سمت شمال و جنوب ادامه دارد که به موازات رودخانه پسیخان در محدوده دشت کشیده شده می باشد. این جاده از روستاهای بیالو، خطیبان، کومسار به موازات رودخانه چناررودخان و بعضی از قسمت های رودخانه پسیخان می باشد.

3-2-5- جاده روستای پسیخان

این جاده از جاده رشت- فومن منشعب می گردد.  این جاده راه دسترسی به روستای پسیخان و سدانحرافی پسیخان می باشد. این راه، دسترسی به رودخانه پسیخان  در محدوده پل آب نمای روستای جیرده تا جاده رشت- فومن را امکان پذیر می نماید.

3-2-6- راه جاده رشت- فومن به هنده خاله

این جاده در نزدیکی روستای کلاشم بالا از جاده رشت- فومن جداشده و به سمت شمال و تقریبا به موازات رودخانه پسیخان تا هندخاله ادامه می یابد، راه پیربازار- ضیابر را قطع می کند و از طریق این جاده، دسترسی به روستای نوخاله را امکان پذیر می نماید. از طریق جاده مورد نظر می توان به رودخانه پسیخان در محدوده جاده رشت- فومن تا نوخاله دست پیدا نمود.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

در فرآیند پژوهش، اهداف مختلفی مد نظر می باشد که در این پژوهش اهداف زیر مد نظر می باشد:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1- شناخت معضلات موجود در حوضه و راههای اصلاح آن و یافتن بهترین روش جهت بهبود وضعیت حوضه.

2- پتانسیل یابی و یافتن روشهای مناسب جهت بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی ساکنان حوضه.

3- شناخت جاذبه های گردشگری و اکوتوریسم منطقه درجهت ایجاد اشتغال و درنتیجه عدم ورود به عرصه های منابع طبیعی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه