عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر مدیریت یکپارچه در توسعه پایدار حوضه های رودخانه ای

قسمتی از متن پایان نامه :

زیر واحد PV  :

شامل گدازه های بازیک که بصورت میان لایه در طبقات آهک متبلور پرمین( P) دیده می گردد. در سرشاخه های رودخانه پسیخان رخنمون محدودی نشان می دهد.

4 ـ11 ـ 1ـ 3ـ سازند دوران دوم ( میان زیستی یا مزوزوئیک ) : Mesozoic era formations

واحدهای سنگی مزوزوئیک شامل طبقات سنگی تریاس، ژوارسیک و کرتاسه می باشد. عمده رخنمون های سنگی دوران دوم زمین شناسی در حاشیه رودخانه پسیخان برونزد دارد. سازند شمشک ( یا ژوراسیک ) بدلیل دارا بودن منابع زغال سنگ، شناخته شده ترین در رشته کوههای البرز می باشد که بیشترین گسترش را در داخل حوضه دارد. بخش زیرین این سازند از شیل سیاهرنگ با لایه های نامنظم با ماسه سنگ ریزدانه تا متوسط دانه دیده می گردد. بخش میانی از لایه های شیلی و بخش بالایی از تناوب ماسه سنگ و دانه درشت پررنگ خاکستری با لایه بندی منظم دیده می گردد. جهت سازند ژوراسیک بالایی از شمال به شمال غربی می باشد که که آهکهای ماسه ای با سیلت، رسوب گرانیتی، ماسه سنگهای آهکی همراه با فسیل آمونیت با صخره های بلند دیده می گردد. (رمضانی،بهمن،1380)

4 ـ 11 ـ 1 ـ 3ـ1-  واحد TJS  :

شامل طبقات سنگی « تریاس ـ ژوراسیک ) تفکیک نشده مشتمل بر آهک، ماسه سنگ و شیل به همراه کنگلومرا و توف می باشد. این طبقات دارای عدسی های زغالی می باشد. محدوده‌ وسیعی از رودخانه‌ پسیخان در محل امام زاده ابراهیم از این سازند تشکیل شده می باشد. بخاطر تناوب شیل و طبقات ماسه سنگ و حضور لایه ها و عدسی های زغالی در صورت حضور آب، دانه های با استعداد بالای لغزش ایجاد می کنند. برای مثال لغزشهای حاشیه رودخانه چوبر در محل روستای امام زاده ابراهیم شاهد این مدعا می باشد.

 

 

4 ـ 11 ـ 1 ـ 3ـ2- زیرواحدjsh  :

شامل سنگ آهک، ماسه سنگ آهکی ماسه ای و سیلتی و غالباً گلوکونیتی می باشد. به لحاظ لیتولوژی مشابه وضعیت TJS  می باشد، و در ارتفاعات حاشیه‌ جنوب غربی حوضه آبریز پسیخان برونزد دارد. این طبقات نیز مستعد لغزش و ریزش فراوان می باشند.

4 ـ 11 ـ 1 ـ 3ـ3- واحد K1L  :

سنگ آهک ریز دانه، خاکستری روشن با آمونیت و ولکانیک های بازیک می باشد، که بخش وسیعی از ارتفاعات میانی حوضه آبریز پسیخان از این سازند تشکیل شده می باشد. این طبقات در ناحیه روستای چوبر، ارتفاعات شرقی کانال رودخانه را تشکیل می دهد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

در فرآیند پژوهش، اهداف مختلفی مد نظر می باشد که در این پژوهش اهداف زیر مد نظر می باشد:

1- شناخت معضلات موجود در حوضه و راههای اصلاح آن و یافتن بهترین روش جهت بهبود وضعیت حوضه.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

2- پتانسیل یابی و یافتن روشهای مناسب جهت بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی ساکنان حوضه.

3- شناخت جاذبه های گردشگری و اکوتوریسم منطقه درجهت ایجاد اشتغال و درنتیجه عدم ورود به عرصه های منابع طبیعی

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه