متن کامل پایان نامه کارشناسی ارشد با فرمت ورد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تأثیر بازاریابی داخلی بر رفتار شهروندی مشتری با در نظر داشتن تأثیر تعدیل گر هوش اخلاقی کارکنان

قسمتی از متن پایان نامه :

 اصول هوش اخلاقی در اسلام

دیدگاه اسلامی اصولی متفاونی در خصوص هوش اخلاقی ارائه داده می باشد. این اصول به تبیین زیر می باشند.

  1. هوشیاری

قرآن همواره اولین توصیه به هوشیاری را به مؤمنان می­کند که بایستی آماده و هوشیار باشند. برای مثال در سوره نساء، آیه ۷۱ می فرماید «یا أیها الذین أمنوا خذوا حذرکم فانفروا ثبات او انفروا جمیعاً»؛ ای کسانی که ایمان آورده­اید آمادگی و هوشیاری خود را حفظ کنید و سلاح جنگی را برگیرید، سپس گروه گروه به صورت دسته­جات پراکنده یا دسته جمعی به سوی دشمن حرکت کنید.پیامبر (ص) می فرماید: متانت، هدایت، نیکوکاری، پارسایی، کامیابی، میانه روی در راهپیمایی، میانه روی در امور زندگی، راستی، بزرگواری و شناختن دین خدا، این همه در سایه هوشیاری نصیب خردمند می­گردد؛ پس خوشا به حال آنکه بر اساس برنامه درست گام بر می دارد (حرانی، 1385). همچنین می فرماید: ای علی؛ سه چیز می باشد که اگر در کسی نباشد، کارش سرانجام نگیرد: پرهیزی که  او را از مصیبت خدا بازدارد، دانشی که او را از نادانی شخص کم خرد برهاند و عقلی که به وسیله آن با مردم رفتار­ لطف­آمیز و مدارا نماید (مختارپور و سیادت، 1388). امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر می فرماید:  «کاملاً هوشیار باش که هنگام پیشنهاد صلح به دشمن نزدیک نشوی و بی احتیاطی نکن (حرانی، 1385).

  1. هم دردی

امام علی (ع) در نامه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک می فرماید: «پس بایستی دوست داشتنی ­ترین اندوخته­ها در نزد تو اندوخته کار نیک باشد که مقصود از آن فراهم آوردن رعیت و رعایت آنهاست. پس همت خود را از رسیدگی به نیازهای شان دریغ مدار، پس از حقوق آنان پاسداری کن و سهمی از غلات املاک خالصه اسلام را در هر شهری به آنان اختصاص ده، آن چیز که بر عهده تو نهاده اند، رعایت حق ایشان می باشد، مبادا در نظر داشتن امور دیگر از پرداختن به آنان بازت دارد (مختارپور و سیادت، 1388).امام علی(ع) نیز در سخنانی می فرماید: «احسان و کمک به بندگان خدا توشه مناسبی برای آخرت می باشد (آمدی، 1337). کمک به مردم بخش مهمی از ایمان می باشد (همان، 52).

  1. خودکنترلی

امام علی (ع) خطاب به مالک اشتر،  هنگامی که او را به فرمانروایی مصر و توابع آن گماشت، فرمود: «او را امر می نمایم به تقوای الهی و مقدم داشتن طاعت خدا بر دیگر کارها» «او را می فرماید که نفس خویش را در برابر شهوت ها فرو نشاند » «بپرهیز از شتاب در کارهایی که زمان بجای آوردن آنها نرسیده بر سر هر یک از کارهایت از میان آنان رئیسی برگمار، کسی که کارهای بزرگ را عهده دار باشد» (مختارپور و سیادت، 1388).

«باد دماغت را فرو نشان و هنگام تندخویی و قدرت نمایی بر خود مسلط باش و تیزی زبانت را در اختیار خود گیر و از این همه با خویشتن داری از خشم و به تأخیر افکندن اقدام خشونت آمیز به دور باش و زیرا زمینه خشم و خشونت فراهم گردید، چشم به آسمان بردار تا خشمت فرو نشیند و عنان اختیار به دستت آید (همان، 13).

  1. توجه و تکریم

در قرآن به تکریم بسیار سفارش شده می باشد، خصوصاً در درجه اول تکریم به شخص پیامبر اکرم (ص) و پس از آن در برخورد با مردم دیگر: صداهایتان را بالای صدای پیامبر نکنید (یعنی ادب و تکریم بگذارید)» (حجرات،1). به حقیقت  مؤمنان برادر  یکدیگرند،  پس همیشه  بین  برادران ایمانی خود صلح دهید و خدا ترس و پرهیزکار باشید، باشد که مورد لطف و رحمت الهی گردید (حجرات، 10). ای اهل ایمان و مومنان، هیچگاه نباید قومی قوم دیگر را مسخره و استهزاء کند، شاید آن قوم که مسخره می کنید، بهترین مؤمنین باشند و نیز بین زنان با ایمان قومی دیگر ر ا مسخره نکنید که بسا آن قوم بهترین آن زنانند و هیچگاه عیب جویی از هم دینان خود مکنید و به نام و لقب های زشت همدیگر را مخوانید که پس از ایمان به خدا نام فسق بر مؤمنان نهادن بسیار زشت می باشد و هر که از فسق و گناه به درگاه خدا توبه نکند، بسیار ظالم و ستمکار می باشد (حجرات، 11). بایستی دورترین افراد رعیت از تو و منفورترین آنان در نزد تو کسی باشد که بیش از دیگران عیب مردم را می جوید (حرانی، 1385).

  1. مهربانی

قبل از هر چیز از گنجینه غنی و هدایت گر قرآن کریم بهره مند می شویم:

ای پیامبر، مهربانی و نرم خویی  تو نشانه ای  از رحمت الهی می باشد که  به این وسیله می توانید (در دعوت به حق موفق باشید) و به آن ای پیامبر، اگر تو خشن و سنگدل بودی هر آینه از اطراف تو متفرق می شدند و تو ناموفق می شدی (آل عمران، ۱۵). پیامبر اکرم (ص) می فرماید: خوب پرسیدن نیمی از دانش و نرم رفتاری نیمی از زندگی خوش می باشد (حرانی، 1385).

امام علی(ع) خطاب به مالک می فرماید:

«مهربانی به مردم و دوست داشتن آنها و لطف در حق ایشان را شعار دل خود ساز» (آل عمران، 207). به آن بهترین چیزی که مایه خوش بینی مردم نسبت به زمامدار می گردد، نیکی کردن  زمامدار در حق مردم می باشد و کاستن از بار هزینه های آنان و کم آزردن مردم در اموری که زمامدار حقی در آنها ندارد (همان، 213). اگر یکی از رزمندگان و گروه ضربتی تو در پیکار با دشمن تو به شهادت نائل آمد، در خانواده اش به مانند یک وصی مهربان و مورد اطمینان جانشین او باش هنگام  گفتگو و رویارویی با ایشان (سپاهیان و یارانت) نرم گفتار و نرم رفتار باش (همان، 235).

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1-4-1  هدف کلی

مطالعه تأثیر بازاریابی داخلی بر رفتارشهروندی مشتری با لحاظ کردن تأثیر تعدیل گر هوش اخلاقی کارکنان.

1-4-2  اهداف جزئی:

  1. مطالعه تأثیر هوش اخلاقی کارکنان بر رفتارشهروندی مشتری.
  2. مطالعه تأثیر بازاریابی داخلی با در نظر داشتن تأثیر هوش اخلاقی کارکنان بررفتارشهروندی مشتری.
  3. مطالعه تأثیر بازاریابی داخلی بر رفتار شهروندی مشتری.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تأثیر بازاریابی داخلی بر رفتار شهروندی مشتری با در نظر داشتن تأثیر تعدیل گر هوش اخلاقی کارکنان  با فرمت ورد